Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

sjedenje sa 4.5 mjeseci

Maja

Interesuje me da li je i koliko stetno dijete od 4.5 mjeseci postavljati u sjedeci polozaj. Moja kcerka vec od 3 mjeseca cvrsto drzi glavu i ledja te se veoma raduje kada je postavim u sjedeci polozaj. Ljekari opste prakse u Kanadi, gdje zivimo, su rekli da ako ona ne pokazuje odbijanje tog polozaja onda je u redu da tako i sjedi. Medjutim bake se sa tim ne slazu. Sta da radim, jer ona protestuje ako je u kolicima u nekom drugom polozaju. Unaprijed zahvalna mama Maja.

Dr. Darko Richter

Možete poslušati liječnike ili bake. Ako suprotstavljate mišljenje liječnika i baka, što mislite tko će biti spreman na takvu debatu?

Maja

Postovani Dr. Richter,
zahvaljujem se na posvecenom mi vremenu, ali ja i dalje nisam sigurna da li joj "sjedenje" u petom mjesecu moze skoditi razvoju kukova i sl. Ne bih da suprotstavljam misljenja i jako bi mi bilo drago cuti misljenje strucnjaka na tu temu. Hvala,
Maja

Dr. Darko Richter

Na specifičan način, malo obrambeni, rekao sam vam da ne bi škodilo da dijete djedi s 4,5-5 mj., ako mu to odgovara.

Maja

Postovani Dr. Richter,
samo sam zeljela da se uvjerim da nema nista lose u tom sjedenju. Hvala velika na posvecenom mi/nam vremenu.
Maja

Dr. Darko Richter

Sve najbolje, uz pozdrav.