Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Soor

nika94

Poštovani,
Malena mi je dobila soor(mliječac) i dobila je daktarin gel od pedijatrice. No eto nakon 2 tjedna i dalje je bijeli jezik, a nemoguće je da joj skinem ti s jezika jer nikako neda otvoriti usta dovoljno da sastružem. Sto da radim?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema debelih naslaga na jeziku i nema naslaga na obrazima ili nepcu tada nije riječ o gljivicama. Daktarin treba davati 5x na dan, pola čajne žličice staviti u usta da ih "razmulja" - i to nakon hranjenja. Hranjenjem spere Daktarin sa sluznice i jezika i tada on nema učinka.