Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Stafilkokna infekcija

Ivana217

Pozdrav, dijete 3,5 god pri kraju s vodenim kozicama, doslo je do sekundarne bakterijske infekcije na preponi, doktor kaze stafilokokna infekcija, koza ja crvena, naotecena, tvrda na dodir, dobili smo antibiotik augumentin i kremu diprogentu, molim za savjet, dijete i dalje ima temp, treba li se uputiti dalje ili cekati da antibiotik napravi svoje?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Eh, premalo podataka. Ako je prošlo 7 dana od pojave vodenih kozica tada je temp zbog upale kože. Ako su temperature visoke, otok i crvenilo značajni treba se javiti na pregled jer je katkada potrebna i kirurška intervencija. Inače je za očekivati da nakon 3 dana antibiotika lokalni nalaz ne bude lošiji, odnosno očekuje se poboljšanje (manje crvenila, otoka i bolnosti).