Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Adenoviroza opet nakon tjedan dana?

Ifkanap

Poštovani, da li je moguce da dijete tjedana dana nakon zadnje adenoviroze opet dobije istu? Dijete je cijelo vrijeme doma, a svi u kucanstvu smo se zarazili adenovirozom. Djeca prije, mi nekoliko dana poslije. I sada sin opet dobiva visoku temperaturu. Da li je moguca ponovna zaraza u tako kratkom roku?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ima veliki broj virusa, adenovirusna infekcija se može jednostavno i brzo dokazati u brisu nosa. Obzirom da postoji više tipova adenovirusa moguća je višekratna infekcija u kraćem roku.