Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Stvrdnuta stolica kod dojenčeta

AnePota

Dragi doktore, moja beba danas ima 8 dana. Rođen je sa 2780 g i od prvog dana je na adaptiranom mlijeku. Lijepo napreduje (cca 120 g u tjedan dana) po dolasku iz rodilišta hrani se Hipp bio Combiotikom. Do danas je imao lijepu zlatnožutu kašastu stolicu oko 3 xdnevno. Danas sam primjetila da se muči pri pražnjenju crijeva, te da je stolica otvdla. Uspio je izbaciti uz naprezanje. Probala sam mu dati Hipp čaj od koromača ali ga odbija. Probat ću ustrajati, možda ga i prihvati..
Moje pitanje je:
1.koliko bi on obzirom na svoju dob čaja uz obroke trebao unijeti na dan? (Obrok mu je 60 ml cca svaka 3,5 sata)?
2.Ima li smisla pripraviti formulu s dodatkom spomenutog čaja, npr dodati 20 ml u svaki obrok? Tako ga prihvati bez problema
3.Ukoliko ni jedno ni drugo ne daje rješenje ima smisla zamjena formule?
Unaprijed zahvalna mama Ana

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Čaj nemojte davati, možete uvesti Novalac AC formulu i dodajte probiotik.