Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Temparatura i bol u stomaku kod djeteta od 5 godina

DudaAbby

Dobar dan, sin mi ima 5 godina. Ima temparaturu trenutno 39.1 u uhu mjerena.
Jutros se zalio na bol u stomaku i imao je temp 39.9 u uho mjerena. Dala sam mu cepic lupocet i nakon 20 minuta je povratio. Poslje je temp spala, ali i dalje se zalio na bol u stomaku i da ga glava boli. Isli smo i na wc, malo je kakio. Kasnije je opet temp skocila i opet sam mu dala lupocet cepic i zalio se na bol u stomaku. Bol u stomaku je bila oko pupka.
Sad trenutno ga stomak i glava ne bole, jedino ima temp 39.1 u uho mjerena. Hranu odbija ali vodu prihvata i pije ju.
Jel mi mozete reci sta bi to moglo da bude? Hvala puno unaprijed na vasem odgovoru. Lijepi pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uh, bez pregleda nije moguće ništa konkretno reći, bilo bi neozbiljno. Ipak, može se pretpostaviti da nije upala slijepog crijeva (više ga ne boli trbuh). Javite se na pregled i tada će se vidjeti ima li potrebe za laboratorijskom dijagnostikom. Ovako mogu ići virusne infekcije ali i bakterijske infekcije koje zahvaćaju uho, pluća, moždane ovojnice ili su prodrle u krv. U pravilu ovako teške bakterijske infekcije su popraćene lošim općima stanjem, čak i u peridima kada uspijete sniziti temperaturu.