Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

temperatura

tina

POŠTOVANI
curica 19 mj.ide u jaslice od godine dana. Prije dva dana se iz jaslica vratila sa povišenom temperaturom 38.2 dala sam joj sirup Lupocet i temperatura je pala i više je nikako nije ni dobila . O čemu se radi?
hvala

Dr. Darko Richter

Nitko vam ne može sa sigurnošću odgovoriti na ovo pitanje, ali se to dosta često vidi. Pretpostavljam da je temperatura 38,2 izmjerena u guzi, a to je tek 3 desetinke povišenja (striktni kriterij za još normalnu temperaturu u guzi je 37,9C). Može se raditi o blažoj infekciji, blažoj dehidraciji i preutopljenosti, ili kombinaciji, pa kada se nešto od toga ispravi, tempertura prođe.