Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Temperatura uz antibiotik

natalinatali

Poštovani, dijete dobilo temperaturu 38 i grlobolju u ponedjeljak, malo nos zacepljen i ktmeljasto oko, i ja sam odmah iz straha, kako je prije pola godine bio streptokok, privatno napravila bris negativan i crp 4. Temperatura se nastavila i pocelo i uho bolit, pa u srijedu ponovimo krv, crp 12 i leukociti uredni kaže dr telefonski viroza...temperatura ide preko 39.5 i u petak na pregledu vidi jako crveno grlo i bijele otekline na krajnicima i kaže da je ipak bakterijski i da sam prerano vadila krv pa da su zato nalazi ukazivalli na virozu i da nije strrptokok ali je ili stafilokok ili pneumokom...i amoksiklav počnemo uzimati...međuttim temperatura je još tu, jučer je oko 18 bila 38.5 i dala ibuprofen, bilo uredno,čak se spustila i ispod 37 no sad mjerim 39 a proslo je 40 sati od početka uzimanja antibiotika...dijete cijelo vrijeme jako dobro, uredno jede i igra se osim boli u grlu...hvala Vam puno na vašem mišljenju

natalinatali

Poštovani, postovani dr. da javim da je sve ok, temperatura je prestala od ponedjeljka...znači negdje između 48 do 72 sata, u petak smo na kontroli, a do tada nastavljamo sa amoksiklavom, pretpostavljam da će sa tada biti završena terapija. U međuvremenu je drugo dijete prehladeno, bez temperature,
ali produktivan kasalj, nos pun, dr. je rekla obična prehlada uz crveno uho i dala maxitrol. Jučer je kad sam krenila inhalirat sa tonimer ampulom povrtatilo čisti slajm ( nije bio mlaz niti smrdilo) i pojavila se urtikarija uvečer i danas poslijepodne, sinoć namazala fenistilom a danas i auerius 2.5 ml i jako brzo se povukao...sad ne znam jel ta urtikarija ima vrze sa disnim infektom. Pomislila sam i da je alergijski jer je jučer bila među borovima, no zadnji prick test na alergene prije 3 mjeswca je bio negativan. Pozdrav i veliko hvala na Vašim savjetima i što ste tu velikodušno za nas.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poštovana, u podlozi smetnji oba djeteta može biti virusna infekcija koja osim temperature i grlobolje može uzrokovati i alergijsku reakciju. Teško da bi se javio kožni osip zbog boravka u borovoj šumi. Lp