Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Timpanogram B i miringotomija i adenoktomija

morska

Postovani,
tri godine kontroliramo timpanogram (sada dijete ima 5,5 godina). Varira izmedju C i B.trenutno je jedno uho B\C a drugo B.Sluh je dobar i osim konstantnog brisanja nosa,dijete nema nikakve tegobe (niti upale uha niti grla niti probleme sa sluhom).Dogovorena je operacija treceg krajnika i ovisno o stanju pri operaciji miringotomija i ugradnja cjevcica.Molim Vas misljenje, da li je operacija opravdana,da li se stanje jos uvijek samo moze popraviti (prolazili smo i terapije fluimukan,ispiranje nosa..).Ako je opravdana da li je rutinska i koliko dugo traje.malo me je uhvatio strah od operacije,oziljaka na bubnjicu...Hvala najljepsa! Lijepi pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Operacija je rutinska i nisam do sada susreo komplikacije zbog iste. O opravdanosti je teško govoriti bez pregleda i uvida u dokumentaciju, no prema napisanom specijalist ORL se odista potrudio i redovito pratio stanje. Očigledno postoji tekućina u srednjem uhu i nije dobro da tako bude dulje vremena jer se počne zgušnjavati a enzimi u njoj mogu naškoditi slušnim koščicama koje se u srednjem uhu nalaze.

morska

Hvala najljepša!