Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

treptanje očima

Jasmina

Već sam uputila pitanje o ovom problemu kod svoje kćerke, dana 11.07.2001.g.
Kada sam prvi put pisala, navela sam simptome, a dodajem da je treptanje nakon desetak dana prestalo.
Sada ponovno, gotovo nakon mjesec i pol o tada, ponovno je počela intenzivno treptati očima.
Doktorica opće prakse rekla mi je da se vjerojatno radi o tikovima.

Da li je moguće da dijete tako reagira na nekakve promjene u životu?
Kome bi se trebala obratiti?

Unaprijed zahvaljujem

Dr.Darko Richter

Moguće je da dijete ima tikove i tada je najbolje to ponašanje ignorirati, tj. ponašati se kao da toga nema, a dijete, dok to radi, pokušati zabaviti nečim drugim. Treptanje može značiti i da vašu djevojčicu nešto smeta. Ako u fazama treptanja više kiše, ili joj bistro curi nos, ili suze oči, moguće je da ima alergiju.