Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Trodnevna viroza ili?

macica29

Postovani,
sin ima 9mj. U cetvrtak, petak i sub je imao temperaturu, 38.6najvise rektalno. Bili smo u cetvrtak kod pedijatrice i na vađenju krvi i pregledu urina. Nalazi ukazuju na virozu. Temperature vise nema, ali ima osip po cijelom tijelu i ne zeli bas jesti. Kruto jedva par zlicica, a pije i manje mlijeka, oko 500ml na dan. Je li smanjen apetit zbog viroze?
I pitanje u vezi hemoglobina. Prije mjesec dana smo bili na vađenju krvi, isto je imao virozu, i hemoglobin je bio 107. Uvela sam mu hipp 2, jeo je vise povrca i mesa i sad je henoglobin 125. Pedijatrica je rekla da me to nek ne veseli jer je sad hemoglobin dobar zbog viroze pa mi to nije jasno.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Apetit može biti smanjen zbog viroze ili vrućina. Hemoglobin ponovite kad ozdravi, mislim da će biti uredan.

Delerm

Lp
U cetvrtak ujutru 1.8. Sin mi je dobio temp koja je bila 38.6 popracena je kasljem koji je pun slajma te curenjem nosa.
Sve do danas kasalj je intenzivan nista se ne smanjiva,temp se javlja svaki 8-9 sati nekad i vise te je skidam sa voltaren cepicem. Za grlo pije bronchobos 2.5% 2-3 puta na dan po 2.5ml. U subotu je imao 3 puta proljev a danas u nedjelju 4 puta. (linex baby u vrecici,kuhani krompir,riza,banana te aptamil bez laktoze- to sam davala zbog proljeva)
Slabije jede dosta nego inace. Pije dosta tecnosti (caja te vrećice da ne bi doslo do dehidratacije,tacan naziv ne znam)
Nosic mu kapam sa fizioloskom te izvlacim pumpicom
Sinu je 13 mj te nema niti jednog zubica
Ako moze neki savjet da smirimo kasalj,proljev,temp?
Koji bi mogao biti uzrok ovako dugog kaslja,jer prosli put kada se ovako sl desilo trajalo je 4 dana
Hvala unaprijed na odg i izvinjavam se na dugom postu happy

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nije moguće ovim putem, bez pregleda, davati savjet o liječenju. 4 dana nije dugo, dapače to je znak da je imunitet djeteta dobar i da se brzo riješio infekcije.