Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Herpes

Intan

Poštovani,
Molim Vas da mi kažete koliko je opasan herpes na usni za bebu koja ima 11 mjeseci?
Tačnije, zanima me trebam li se plašiti osoba sa herpesom i trebam li braniti kontakt sa bebom ako neko ima herpes?
Naša okolina je zaista čudna, jednostavno neke stvari umanjuju odnosno smatraju da im ne treba pridavati značaj, te stalno slušam priče kako se ne trebam plašiti apsolutno ničega..
Ono što je meni potrebno je stručno mišljenje kojim ću se voditi.
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Osoba koja ima akutnu herpesvirusnu upalu ne bi trebala biti u bliskom kontaktu s djetetom. Ako je u pitanju majka tada treba koristiti masku za lice a ruke nakon temeljitog pranja dezinficirati.

Intan

Hvala na odgovoru.
Srdačan pozdrav!