Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

trogodišnja djevojčica + suhi kašalj

Miroslav

Imam trogogdišnju djevojčicu koja suho neproduktivno kašlje već oko mjesec dana,na srebrnjaku napravljena jedna inhalacija.Pedijatrica u domu zdravlja "savjetovala" da bacimo tepih i otvorimo prozore.Bez komntara.Molim bilo kakvu pomoć u obliku savjeta na mail.hvala unaprijed

Dr. Darko Richter

Savjet: pregled i obrada kakva je na temelju pregleda indicirana. Suhi,neproduktivni kašalj može biti danju, može biti noću, može i jedno i drugo. Ako je noću, ili i jedno i drugo, tada ima smisla učiniti taj pregled i potrebnu obradu. Inače, treba prestati pušiti u blizini djeteta, samo što to nitko ne priznaje, iako u Hrvatskoj puši 60% ženba i 40% muškaraca.