Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Trudnoca

Martina000

Imam imam 26 godina i ovo mi je 3.trudnoca, neki dan imala sam situaciju u kojoj sam se opržila po trbuhu kipućom vodom. Trenutno sam u 17.tjednu trudnoće. Od šoka, ne razmišljajući, odmah sam uzela Dermazin kremu i na tanko namazala opećeni dio trbuha (desna polovica). Tek nakon 45 min sam pročitala u uputi da se ne prepoučuje u prvom tromjesječju i da je kontraidicirana u zadnjem tromjesječju. Trenutno sam u jako velikom strahu da sam naškodila djetetu. Čim sam pročitala upute sam detaljno sapunom oprala namazano područje. Da li imam razloga za brigu i da li jedno korištenje može uzrokovati posljedice za dijete?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mozete biti mirni, jednokratno mazanje u prvom dijelu trudnoće neće izazvati nikakve komplikacije. Rizik bi bio nešto veći koncem trudnoće.