Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Učestal nagon za mokrenjem

mirelaa

Bok.
Cura, 5 g, zdravo dijete, u zadnje vrijeme ima ucestal nagon za mokrenjem, tj, mokri puno češće nego inače ali i često ide na wc piškiti ali mokraća ne dolazi. Kaže da joj se piški da osjeća ali ne bude ništa. 2 puta sam joj radila urinokulturu koja nije pokazala nikakvu infekciju.
Šta bi mogao biti uzrok tome ? Šta uraditi?
Dijete koje do sad nije nikad bolovalo od nikakvih infekcija ni bolesti.
Lp/Mirela

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerujem da je osim urinokulture pregleda urin i biokemijski te da nema upalnih stanica. Pokušajte maknuti iz prehrane namirnice koje imaju C vitamina i svo zeljasto povrće. Povećajte unos vode i mlijeka. Ukoliko se kroz tjedan ili dva simptomi ne smire javite se pedijatru. Ukoliko je spolovilo crveno također zamolite njegov savjet, moguća je gljivična upala ili katkada, naročito ako je čmar upaljen, uzrok može biti u crijevnim parazitima.