Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ucestale temperature trogidisnjeg djeteta

ZMama

Poštovani,
Majka sam trogodisnjeg djeteta koje je cesto bolesno, u prosjeku svakih 30-40 dana.
Najcesce se radi o virozama s temperaturom.
Upisano je u vrtic ali neovisno o tome ide li ili ne, viroze se stalno ponavljaju.
Dijete je redovno cjepljeno. 5 dana nakon MMR cjepiva je imalo epizodu febrilnih konvulzija.
Pokusavam mu osnaziti imunitet raznoraznim prirodnom pripravcima. Njegova pedijatrica nije zabrinuta, krvne pretrage (KKS) su do sada bile uredne .
Mozete li mi savjetovati, je li potrebno uciniti daljnje pretrage, ili pustiti imunitet da sazrije .
Lijep pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da nije bila riječ o teškim infekcijama (životno ugrožavajućim) nema opravdanja za daljnje pretrage. Ova sezona jesen i zima su izrazito teški, ima neuobičajeno puno zaraza dišnih puteva i učestalost s kojom se susrećete također ne pobuđuje sumnju da postoji neki problem s imunosnim sustavom.