Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Urin i temperatura

Marina marina

Lijep pozdrav svima,
Naime imam bebu od 4 i pol mjeseci, predprosli tjedan saznali smo da u urinu ima dvije bakterije e.coli a za drugu ne znam jer nalaz vidjela nisam niti je dr rekao telefonski, uglavno bile su ispod 10 na trecu. Obicni nalaz je Ok. Antibiotik dobio nije neg je receno ak bude temp da ce dalje na pretrage. Kasno sinoc dobio je temperaturu, od 38 sa 5, cepici djeluju do 4h i onda se opet pojavljuje, zna se nekad malo nakasljati, dosta ima vjetrove, jutros i proljev. Planiram ga odvest na pedijatriju, ali zanima me i Vas savijet sta je najbolje napravit. Hvala puno na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba obaviti pregled, kod svake temperature prekontrolirati urin i urinokulturu. Mišljenja sam da je pedijatar/pedijatrica ispravno postupio kada nije dao antibiotik. Obzirom na proljev vjerojatno je u pitanju virusna infekcija.