Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Visoki trombociti

Dzvezda

Se raboti za dete od 3 godini ima visok trombocitite dali ova ukazuva na hematolosko ili onkolosko zaboluvanje.plt 538. Drugite parametri vo red.vi blagodaram

Dzvezda

Molam za odgovr

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poštovanje, javljam se na portal kada stignem, ne mgu svaki dan. Obično povišeni trombociti nemaju kliničko značenje - ili je problem u automatskom aparatu koji broji trombocite ili je dijete u fazi oporavka od virusne bolesti kada se često javi prolazno povišenje. Napravite kontrolu s time da se analiza krvi napravi "uz aparat" - dakle da se krv neposredno nakon uzimanja stavi u aparat za analizu.

Dzvezda

Da napravivme novo ispituvanje padnale na 347

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam sto znaci padnale 347, samo u laboratoriju zamolite da se krv cim se izvadi stavi u aparat na analizu, da ne stoji neko vrijeme prije analize.