Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Wilmsov tumor

Nikolina

Imam 5-godišnju djevojčicu kojoj je prije 3 godine dijagnosticiran nefroblastom 7 x 5 cm, na desnom bubregu. Nakon 12 kemoterapija izvađen joj je desni bubreg i za sada je sve u redu (kontrole su svaki drugi mjesec). Budući da je ona vrlo živo dijete, zanima me da li bi joj smetalo kada bi se bavila nekim sportom (koji traži fizički napor, tenis,akrobatski plesovi..) ili je ipak bolje da se bavi nekim mirnim aktivnostima (plivanje, mažuretkinje)? Hvala.

Dr. Darko Richter

Jedino što je važno jest izbjegavati kontaktne sportove u kojima može doći do povrede sada jedinog preostalog bubrega. Pitajte dodatno liječnika koji je vašu kćer liječio.