Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zaboravnost

Vesna

moja kcerka kojoj je 13 godina veoma cesto zaboravlja i gubi stvari. svaki dan nesto izgubi, to se desavalo i kad je bila manja.ima li neki odredjeni razlog sto se to desava? sta da radim da poboljsam situaciju?
posto je sad starija, stvari koje gubi imaju i vecu vrijednost te jednostavno me izludjuje!
hvala

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Štovana gospođo Vesna, vjerojatno je osnovni razlog "zaboravljivosti" Vaše kćerke njena dob, a 13 godina i taj period (i sami znate što sve uključuje) po svoj prilici samo pogoršavaju situaciju. Ako je uspješna u učenju, bojim se da se možete samo "naoružati" sa strpljenjem i pričekati vrijeme kad će joj stvari poprimati i materijalne "konture". U slučaju da procjenjujete da nešto nije u redu s njenom koncentracijom na širem planu, trebalo bi problemu posvetiti više vremena i veću pažnju i to kod neurologa, psihologa itd. Želim Vam mnogo uspjeha i srdačno Vas pozdravljam.