Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Zabrinuti deda

Hurus

Poštovani,
imamo unučicu staru2 godine. Već 2 mjeseca neprestano kašlje. Curi joj sekret iz nosa. Imala je j temperaturu povremeno. Nekad je to " mokri kašalj" ,nekad suhi. Pedijatar joj je već u dva navrata propisao antibiotik - oralno. Ispira nos fiziološkom tekučinom. Dijagnoza upala dišnih puteva. Dr. Slušala pkuća veli da su OK. Taj kašalj nilako da prestane. Trebaju li kakove didatne pretrage?
Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako je opće stanje djeteta dobro ne treba dodatna dijagnostika. Dugotrajna sekrecija iz nosa i kašalj, naročito u djece koja pohađaju kolektiv, je uobičajena pojava. Preporučam ispiranje nosa hipertoničnom otopinom morske vode (2,3%) i što više vremena boraviti vani.