Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Zaušnjaci

Malamu87

Poštovani doktore,
Dijete od 5 god. mi je imalo vodene kozice i kad su one prošle odnosno 20.dan kozica se počela žaliti na bol oko uha. U tijeku dana joj je okolo uha i ispod vrata sa jedne strane počelo oticati pa smo je odveli doktoru. Doktorica pretpostavlja zaušnjaci. Izvadili smo krv, krvna slika uredna , ali sedimentacija povećana na 60 te amilaza na 400. Doktorica kaže time potvrđeni zaušnjaci. Dijete je cijepljeno prvom dozom cijepiva , a drugom će kad krene u školu.. Meni nije jasno kako je to dobila uz vodene kozice te uz cijepljenje? Koliko su zaušnjaci opasni i česti? Inače u vrtić smo krenuli na jesen i imali do sad svaku moguću prehladu..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Od 100 cijepljene djece oko 95% bude zaista i zaštićeno nakon prve doze cjepiva. Vodene kozice su mogle dodatno oslabiti imunost, to bi bila jedina dva moguća objašnjenja zašto je dobila zaušnjake. Ipak, preporučio bih da se potvrde uzimanjem uzroka krvi.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Od 100 cijepljene djece oko 95% bude zaista i zaštićeno nakon prve doze cjepiva. Vodene kozice su mogle dodatno oslabiti imunost, to bi bila jedina dva moguća objašnjenja zašto je dobila zaušnjake. Ipak, preporučio bih da se potvrde uzimanjem uzroka krvi.