Pulmologija

Aparaat za kisik

Mikica

Molim vas mozete li mi reci gdje mogu nabaviti aparat za kisik za oca koji je asmaticar i koji ima tzv.pregustu krv, visak eritroccita (policitemija)
Unaprijed hvala, Mikica

doc. dr. Neven Tudorić

Svaka pulmološka ambulanta u kojoj radi specijalist pulmolog ovlaštena je za propisivanje koncentratora za kisik. Procedura je relativno jednostavna ako bolesnik zadovoljava konkretne kriterije za propisivanje ovog aparata. Kriterije će Vam objasniti pulmolog. Preduvjet za pozitivan odgovor je nepušenje. Pušačima se koncentrator ne propisuje radi mogućih nezgoda (požar, eksplozija i sl.).