Dentalna implantologija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Puknut zub

Ivan_DDDd

Poštovani,
Može li se zub (donja šestica) koji je zbog karijesa na jednom dijelu gotovo sravnjen s desnima i smečkaste boje popraviti i spasiti plombom, ako je korijen zuba zdrav?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Ako je zub karijesom gotovo sravnjen sa desnima, vjerovatno je nužno napraviti liječenje zuba.
Ako je ostalo dovoljno zubnog tkiva da se ono provede, moguće je zub nadograditi krunicom (umjetna kruna zuba).

ketty3

Poštovani,
Pišem na ovu temu da ne otvaram novu, obavljam stomatološke zahvate pa me zanima sljedeće. Donja šestica uništena je karijesom toliko da fali pola zuba, zub ima plombu no to estetski ne izgleda lijepo. Stomatolog mi je predložio postavljanje krunice na taj zub da vratimo estetiku zuba jer ga je plombom nemoguce toliko dobro nadoknaditi. Zanima me koliko je postavljanje krunice opasno u smislu je li potrebno nakon toga primjeniti antibiotik? Imam 26 g. Lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
stavljanje krunice nije opasno, te nakon njega nije potrebno koristiti antibiotik.