Oralna patologija

Afte u usnim šupljinama

Ankica

Izbijaju mi gnjojne afte na ljevoj i desnoj strani.Molila bih vas uzrok i način lječenja !
Unaprijed zahvaljujem

Dr. sc. Suzana Brozović

Molim vas da mi kažete gdje se točno nalaze afte i kakve su veličine. Obično ne možemo reći da su afte gnojne. Da li se doista radi o aftama. O uzrocima, ima ih više: može biti stres, anemija, gastritis i puno drugih čimbenika. No trebalo bi napraviti krvnu sliku da budete sigurni da niste anemični. Terapija je simptomatska. Za sada toliko ako mi malo detaljnije odgovorite na moja pitanja možda će mi ipak biti lakše zadovoljiti vaš interes.

Ankicas ()

POŠTOVANA DOKTORICE !

Mjesta gdje se pojavljuju afte nalaze se u visini zagriza na objema stranama obraza u usnoj šupljini a na mjestu oko kutnjaka te na
predjelu unutrašnjosti gornje usne,krvni nalaz od 25.10.02 se 10,
wbc 6.06; rbc 4.61; hgb 132; rdw 13.3;hdw 21.9:mpxi 9.8 ;
Unaprijed zahvaljujem !