Oralna patologija

cista

nekson

pozdrav.prije godinu dana krvnički sam se ugrizao za donju unutrašnju stjenku usne,nastane kvržica puna prozirne tekućine i svremenom prođe(često mi se to desilo u životu) ali ja sam je sad ponovo ugrizao više puta i sad ona nikako da prođe,napuhne se pukne i tome nema kraja-cista-dosadna ko u trbuhu glista-može li se kako rješiti bez operacije,dali će proć,dali je opasna ako se ne lječi i malo par informacija o njoj?hvala

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
problem je vezan isključivo na malu žlijezdu slinovnicu koja se ispuni tekućinom (slinom). Prilokom ugriza ste najvjerojatnije malu žlijezdu oštetili. Ali na žalost u slučaju čestih recidiva jedina terpija koja Vam može pomoći je kirurška.