Oralna patologija

fokalna melanoza

ante

Moja žena ima na unutrašnjoj strani donje ustnice više pigmentnih madeža.
liječnici su rekli da je to oralna melanotična makula.Jedna je makula operirana i nije rakasta.
Problem je u tome što nitko ne zna kako nastaneju takve pigmentne nakupine.
molim vas za pomoć

Dr.sc. Suzana Brozović

Da li se uz ta mjesta nalaze recimo amalgamski ispuni ili protetski radovi u ustima. Naime, najčešće je to uzrok pigmentacija. Ukoliko je to isključeno ipak bi voljela vidjeti nalaz u ustima, jer bi mi to pomoglo u dijagnozi. No, vrlo lako je to posve benigna lezija, nije mi potpuno jasno koliko ima tih promjena u ustima, koja je veličina i gdje su promjene smještene. Da li mi možete reći tko je radio biopsiju-da li stomatolog?