Oralna patologija

hpv

Ana

Moj bivši dečko ima otkriven hpv na spolovilu. S obzirom da smo imali oralni seks zanima me da li sam se zarazila, gdje mogu doći na pretrage?
Hvala na trudu i odgovoru

zabrinuta Ana

Dr. sc. Suzana Brozović

Postoji mogućnost da ste se zarazili ali teško je reći jer imam premalo podataka. Najbolje je da se javite na Zavod za bolesti usta, Stomatološkog fakulteta, Gundulićeva 5.
Ali ukoliko nemate nikakvih promjena u usnoj šupljini najvjerojatnije nije došlo do zaraze.