Oralna patologija

bijele naslage

Daria

Poštovani,
Molim Vas za pomoć, s unutarnje strane obraza (lijevio) imam neke bijele naslage, ustvari kao crtu, sa desne strane nemam ništa takovo.
Da li je to opasno?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Dario

Dr. sc. Suzana Brozović

Potrebno je napraviti pregled oralne sluznice pa vam savjetujem da se javite na Zavod za bolesti usta, Stomatološkog fakulteta, Gundulićeva 5. Prema navedenom moglo bi se raditi o kaliziranoj hiperkeratozi oralne sluznice koja može nastati usljed kronične iritacije različite etiologije. Svakako treba isključiti traumu a ukoliko je potrebno uključiti i terapiju keratoliticima. Da li ste pušač? Naime pušenje može dovesti do pojačanog orožnjavanja epitela usne šupljine i izazvati gore navedene promjene.