Oralna patologija

jezik

student

Imam neobican i ponekad neugodan problem. ponekad mi se na jeziku stvore nekakvi pristici ili sto li, bijeli su i tada obicno ne osjecam okuse hrane, imam neugodan osjecaj na jeziku...
znate li mozda ima li to neke uzroke. primjerice, zadnji puta mi se pojavila ta svojevrsna neosjetljivost jezika kad sam poceo piti zeleni caj. sad ga pijem svaki dan i nestala je, ali prva tri dana je bilo ucestalo.

unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda

Poštovani,
pretpostavljam da se radi o eksfolijativnom glositisu (upala jezika pri kojoj dolazi do ljuštenja sluznice) pri čemu se osjet okusa gubi. Takvom nalazu u ustima uzrok su uglavnom želučane tegobe.