Oralna patologija

Vađenje umnjaka

bramaged

Poštovani,
prije 8 dana mi je izvršeno kirurško vađenje umnjaka koji je bio postavljen horizontalno s obzirom na ostale zube. Zub je bio zdrav i nije dosad prouzrokovao nikakve probleme niti je bilo bolova već je vađenje bilo preventivno. S obzirom na to sve, zanima me je li normalno da nakon 8 dana i dalje osjecam bolove? Prva 2 dana je bilo u redu (koliko je to moguće), ali nakon toga su poceli veci bolovi svakih nekoliko sati, ovisno o tome kako popušta tableta za bolove. Zadnja 2-3 dana također boli, nešto manjim intenzitetom i u većim vremenskim razmacima, ali je bol jaka kad se pojavi. Konce na šavovima vadim za 2 dana (dakle nakon 10 dana jer je doktor bio spriječen sada nakon 7 dana). Dakle, je li normalno da se bol pojavljuje toliko dugo nakon operacije ili je posrijedi neki drugi problem?
Zahvaljujem.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
najbolje bi bilo, kad već idete na pregled zbog vađenja šava, da odmah na licu mjesta iznesete svoje tegobe, a doktor će Vas nakon kliničkog pregleda ekstrakcijske rane upititi u daljnje postupke.