Oralna patologija

žarenje

dora

Štovani !

Imam 29 godina i već 5,6 godina osjećam gotovo konstantno žarenje na lijevoj strani usne šupljine ( pri dnu ). Nakon brojnih posjeta doktorima i specijalistima dijagnoza je - osjetljiva sluznica. Inače, na njoj se ne primjećuju nikakve patološke promjene osim da je "hipertrofična". Molim vas da mi odgovorite do li postoji kakva terapija za dizanje imuniteta sluznice ( probala sam sa propolisom, kaduljom, soli, C i ostalim vitaminima,echinacejom, nevenom, Hexoralom, Betadinom..... ) no ništa nije dalo dugoročnije rezultate, i da li stres odn. psihička opterećenja mogu uzrokovati ili potencirati žarenja sluznice.
Unaprijed zahvaljujem

Dr.sc.dr.dr.S. Brozović

Ne znam što znaći hipertrofična sluznica pa bi to voljela vidjeti. Osjetljivost oralne sluznice može se javiti zbog upale ili drugih razloga pa i psihičkog stresa. No prije toga treba isključiti ostale razloge. ne želim se upuštati u hipertrofičnu sluznicu jer ne razumijem što pod tim terminom razumijete. Prijedlog javite se spec. oralne medicine da pregleda oralnu sluznicu a meni malo više podataka gdje ste bili na pregledu i da li ste napravili neke pretrage.