Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

aparat

ana90

imam 16 godina,i krive zube...Svi su ostali ok osim prednja dva kosa su izbocena.Zanima me koji bi i koliko aparat trebala nosit?

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ukoliko su samo prednja dva zuba izbočena, a sve ostalo u redu aparatić vjerojatno ne bi trebalo nositi dugo. Preporučuje se nositi fiksni aparatić jer on u svakom slučaju može efikasnije i temeljitije i u kraćem vremenskom periodu "posložiti" zube u luk, ali da li se to može ispraviti i mobilnim aparatom trebalo bi provjeriti kliničkim pregledom. Manje anomalije mogu se korigirati u relativno kratkom vremenu koje bi u ovom slučaju moglo biti oko 1 godine.
Srdačan pozdrav