Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

APARATIČ

PETRA

IMAM RAZDVOJENE PREDNJE GORNJE ZUBE.ZANINA ME HOĆU SE ONI
SAMI SPOJITI(IMAM JOŠ DVA MLJEČNA ZUBA) ILI ĆU MORATI NOSITI APARATIĆ?KOJI ?

dr. Aleksandar Gulin

Razdvojene prednje zube zovemo Diastema mediana i najčešće se zatvaraju spontano ukoliko ne postoji smetnja kao što je prekobrojni zub u kosti baš an tom mjestu ili prenisko hvatište frenuluma (spojnica gornje usne i zubnog grebene). U oba slučaja trebao bi ortodont pogledati situaciju i procijeniti koji je uzrok te uputiti Vas na daljnji tok terapije. A mogući su spontaano zatvaranje, kirurško odstranjenje bilo prekobrojnog zuba ili frenuluma i naravno fiksni aparatić ukoliko je potreban.
Srdačan pozdrav