Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

aparatici...

janko

Stovani!
Cesto se zbog stavljanja aparatica ljudima vade zdravi zubi zar ne?Tako i meni.Nakon nosenja fiksnog aparatica pa nakon toga i mobilnog!!!nakon nekoliko godina i izlaska umnjaka stanje je opet lose.Osim toga javlja se recesija zubnog mesa na zubu koji nema svoj par u suprotnoj celjusti a citao sam da je to jedan od glavnih faktora za razvoj paradontoze...I vidio sam dosta takvih slucajeva - katastrofa zubi nekoliko godina nakon vadjenja fiksnog aparata.Nisam vjerovao da su ga neki uopce nosili.Tko je tome kriv?

Aleksandar Gulin, dr. stom.

Čemu nositi aparatić kad nakon njega niste sanirali zubalo do kraja?

Odgovorio sam protupitanjem jer upitno je što ste očekivali ako niste stabilizirali sustav tako da imate dva puna zubna luka već neke prostore u koji zubi prirodno uraštaju ako nemaju nasuprotnog (antagonista). Posavjetujte se sa svojim ortodontom što je sada ostalo za učiniti da sačuvate mukotrpan rad i trud koji ste uložili.

Aleksandar Gulin, dr. stom., spec. ortodont