Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

"splinter?"

ines

Poštovani, molim Vas za savjet. Imam problem već dugo sa osjećajem klimanja gornjih jedinica i dvojki, a ujutro nakon buđenja ponekad i osjećaj utrnulosti. Vjerovatno je uzrok bruksizam, paradontolog kaže da nije paradontoza. Nedostaje mi gore petica desno i dolje šestica lijevo. Čula sam da bi mi mogla pomoći nekakva udlaga (splinter - ako sam dobro razumjela). Što vi mislite o tome i da li bi trebala nosit aparatić s obzirom da mi jedinice malo idu jedna preko druge? Unaprijed hvala.

Aleksandar Gulin, dr. stom.

Svakako da bi se reklo tko ili što je uzrok i gdje eventualno stomatolog može pomoći treba Vas vidjeti. Naručite se na pregled kako bi dobili puno više informacija o samoj potrebi i redosljedu radnji koje bi čak možda trebale prethoditi udlagi.
Udlaga se koristi kod bruksizma ali nije samo tako jednostavno odlučiti koja i kod kojih slučajeva i kako se nosi i kada i kako se radi sve ostalo (relaksacijske tehnike, medikacija)

Aleksandar Gulin, dr. stom., spec. ortodont