Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

brušenje ili vađenje zuba?

Prije deset godina nosila sam fiksni aparat međutim nakon nekog vremena došlo je do ponovnog naguravanja zubi tako da mi dvojka "strši" van. Ortodont mi je preporučio vađenje četvorke i fiksni samo na gornjoj vilici, dok me je drugi odgovarao od vađenja (jer bi se previše prostora stvorilo) i preporučio brušenje zubi (više njih) te fiksni na obe čeljusti. Koliko je brušenje zubi štetno? Koji bi postupak bio bolji?

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

moram priznati da ne razumijem što bi brušenjem trebalo postići ako je već dosta prostora stvoreno?!... mislim da trebate nove konzultacije s ortodontom kako bi se precizno dogovorili o terapijskom postupku... odaberite onog koji Vam može pokazati svoje rezultate i koji Vam daje osjećaj sigurnosti