Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

impaktirani očnjak

farmaceutkinja

Imam 24 godine i razmaknute jedinice. Na ortodontskom pregledu i snimanjem ortopana potvrdjen je impaktirani desni ocnjak, ali navodno jako visoko da bi se izvlacio. Predlozili su mi da ga vadim ako zelim jer mi ne smeta, pa nakon toga da stavim aparatic. Jos su mi izvadjene sve sestice (u ratu, kad nije bilo materijala za popravku), a jedinice se sve vise razmicu. Da li da idem na tu operaciju i je li moguce sastaviti tolike razmake? Koliko traje oporavak nakon operacije, jer zub je skroz u nepcu (pravi izbocinu) i iznad dvojke. Unaprijed hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ukoliko je zub lako napipati... predlažem da ga ne vadite nego spustite na njegovo mjesto jer već ionako imate izvađene prve kutnjake. Pokušajte se dogovoriti s nekim ortodontom koji ce dati sve od sebe da taj zub spusti na njegovo poželjno mjesto.