Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Izlizani prednji zubi

matekalo

Malo pomalo i prednji zubi (obije jedinice donje i gore jedinice i dvojke) su se stružući jedan od drugi izlizali, tako da vrhovi zuba izgledaju skoro kao i prozirni. Što se radi u mome slućaju, dali je moguče staviti neke keramičke i pomijeriti ih dako da se ne dodiruju kod zagriza. I dali je to skup zahvat.

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

buduci da ne poznam Vas polozaj zubi i trenutni zagriz pretpostavljam da se to dogadja zato sto su zubi nepravilno postavljeni i da bi mozda rjesenje trebalo izgledati ovako.... prvo postaviti zube u pravilan polozaj ortodontskom terapijom a onda kad su zasticeni zagrizom na bocnim zubima procijeniti kako treba rjesiti problem istrosenosti prednjih zubi... ova se pojava naziva bruksizam i vrlo je cesto u svezi sa danasnjim stilom zivljenja i nakuppljenim stresom... vrlo je malo vjerojatno da ce te se te navike osloboditi ali da postoje nacini da se trosenje zubi sprijeci u to Vas ne trebam posebno uvjeravati... metode rjesavanja su sliedece... samo rekonstrukcija kruna estetskim ispunima, rekonstrukcija kruna izradom ljuskica (veneer) i rekonstrukcija kruna izradom krunica.... ovisno o zahvatu i cijene se razlikuju pa se ne bi upustao u raspravu o istima...