Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

pomoć

vexator

Imam 18 god.sa 14 god. sam nosio mobilni aparatić.ortodont mi je rekao da mu više ne moram dolazit i da nastavim nosit aparatić.međutim nosio sam kratko vrijeme i više nisam.zubi su se ispravili ok,gornji više od donjih.kako je vrijeme prolazili zubi su se polako počeli vraćati u prvobitno stanje.a počeli su rasti i umnjaci i samim time gužva je još veća.
Na donjoj čeljusti mi je sada velika gužva,prednji zubi su mi kao harmonika.Na jednoj strani mi četvorka izlazi prema van,tj. petica gura četvorku van a petica ulazi prema unutra.zanima me jel bi se šta moglo postići fiksnim aparatićem na donjoj čeljusti,s tim da i se izvadi četvorka zbog gužve....da li bi se stari aparatić mogao prepraviti.išao sam ortodontu prije 1g. i on je njega nešto prepravio i rekao je da tako nosim ali da ne mogu nešto postićini.nisam ga nosio.mislim da nije baš bio zainteresiran pošto sam navršio 18 pa je rekao je da trebam fiksni.tj. da ga trebam platiti.nije toliko ni stvar u novcima ali fiksni mi se jednostavno ne sviđa.da li bi se sta moglo postići mobilnim... hvala

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

U dobi od 18 godina točno je da više ne pokriva zdravstveno fiksnu ortodontsku terapiju ali svakako bi trebalo napraviti reda i mislim da s obzirom na već dva puta nisi nastavio terapiju mobilnim aparatićem preostaje ti jedino fiksni! Naravno da mi je jasno da je fiksni veći problem jer se može jedino nositi i nemaš kontrolu ti nego ortodont ali koristim priliku da te obavijestim da postoje i aparatići koji se ne vide jer se nalaze sa unutarnje strane zuba i zovu se lingvalni ortodonski aparatići....pa je sad na tebi da se odlučiš i ukoliko želiš takav aparatić javi se na pregled koji je besplatan..pa se možemo dogovoriti o detaljima a i možeš vidjeti slike kako izgleda...ordinacijski broj je 013703498