Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

je li kasno?

makica

Imam 21 godinu i prije par dana sam bila kod stomatologa da bi se konsultovala oko stavljanja fixne proteze. Medjutim, zubarka me gledala kao da sam neka zivotinja za ispitivanje, nezadovoljno vrtjela glavom, i samo sto nije pocela da kuka. Stvarno mi se smucila. Uglavnom, rekla mi je da je KASNO za bilo kakvu protezu i da ona eto moze da POKUSA ali da ne vjeruje da ce doci do bilo kakvog pomaka. Rekla mi je jos da se taj problem mogao uspjesno rijesiti kad sam imala 7 godina, a da sad mogu da "sviram".

Nosila sam mobilnu protezu kad sam bila manja, ali kratko. Imam nepravilan zagrizaj, donji sjekutici mi udaraju u meso tik iza gornjih, tako da se to meso malo po malo "povlaci", a i nepravilno su raporedjeni.

Jel stvarno moguce da za moj problem ne postoji rjesenje? Jeste li vi naisli na tako neki beznadezan slucaj? Ovaj problem mi je dosao u nasledstvo od majke.

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Kao što i ova poruka vjerojatno stiže na vrijeme tako i ortodontska terapija može uvelike promjeniti položaj zuba i čeljusti u svakoj dobi. Odabir pravog trenutka svakako ovisi i o vrsti poremećaja. U ranijoj dobi terapija je jednostavnija i objektivnija ali u bilo kojoj dobi može se doći do optimuma. Prema iznesenom Vi imate duboki zagriz i vjerojatno anomaliju koju zovemo klasa II/1 odnosno jako naprijed izbočene gornje zube i donju čeljust povučenu prema natrag. Kvalitetan ortodont može Vam pomoći u optimiziranju odnosa zubi i čeljusti i u kasnijoj dobi nego što je Vaša. Ne odustajte dok ne nadjete nekog ko će Vas kvalitetno obraditi. Ukoilko imate još pitanja nazovite na 091/4854601.
srdačan pozdrav