Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Kriv umnjak

JJi

Imam 19 godina. Raste mi prvi umnjak. Nije me boljelo ništa kada je probio meso, ni kasnije, tj. sada.
Međutim, primijetila sam da raste sasvim ukrivo, kao da je zarotiran za 60stepeni.
Da li to znači da ću ga morati vaditi, i kako?
Molim Vas da mi date savjet

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Procjenu o potrebi vađenja umnjaka najbolje je obaviti u konzultaciji s ortodontom ili svojim stomatologom. Treba procjeniti da li negov položaj i smjer rasta ometaju ostale zube u istom ali i nasuprotnom zubnom luku.