Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Mibolni ili fiksni aparatić

Tea

Krive zube imam od malena, nosila sam neko vrieme mobilni aparatić ali nisam bila ozbiljna u namjeri da ispravim zube i odustala. Sada mam 23 godine i zubi mi se počinju još više iskrivljavati nicanjem umnjaka. Zubarica mi je rekla da mogu staviti fiksni ili mobilni aparatić, no da je mobilni bolji. Međutm, ja si to ne mogu trenutno priuštiti s obzirom na njegovu visoku cijenu, pa me zanima kolika je cijena mobilnog aparatića za zube i da li se u mojim godinama njime također mogu ispraviti zubi.
Hvala.

dr. Aleksandar Gulin

Postovana Tea,

ako se sad stanje jos vise pogorsava onda svakako treba nositi aparatic a da li je on mobilni ili fiksni ovisi i o stanju u ustima a i o zeljenom rezultatu. Svakako konzultirati specijalistu koji ce dati svoj sud nakon pregleda. Preporuka je svakako da se ne nose mobilni aparati jer je princip djelovanja malo neprimjeren dobi.

Srdacan pozdrav,

Aleksandar Gulin, dr. stom.