Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

paradentoza kod djece

harisd

zanima me kako su cesti slucajevi paradentoze kod djece. (dijete od 15 godina). Kako se lijeci? moze li se ortodontskim aparatima tretirati

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Poradentoza se javlja kod djece u jako specifičnom obliku kojeg parodontolozi nazivaju juvenilni prodontitis. Karakterističan je po jako brzom napredovanju i po specifičnosti da najčešće napada samo određene zube, prednji srednji gornji sjekutići i prvi trajni kutnjaci. Ortodoncija u nekim jako agresivnim slučajevima nije metoda izbora. Savjetujte se s parodontologomhappy
Srdačan pozdrav