Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

umnjak ili?

stjepan

evo danas me je iz čistog mira počelo lagano boljeti i oticati područje donje desne čeljusti i to skroz 'otraga' gdje bi trebao narasti umnjak...dakle, je li riječ o umnjaku ili o nekoj upali?
žena u ljekarni mi je rekla da je najvjerojatnije umnjak jer da je upala mesa, onda bi mi skroz sa strane nabubrilo meso. a ovo je samo oteklo oko iza zadnjeg zuba (ne ispod) i nekak sumnjam da je upala...dala mi je neke kapi od žalfije i rekla mi da namažem sa štapićem par puta dnevno...

ma najviše me brine zato kaj sutra u 8 ujutro idem na more, pa da me sad ne zeza neka upala...

hvala puno

p.s. koliko dugo rastu umnjaci...

Aleksandar Gulin, dr.stom.

Poštovani gospodine očito sam zakasnio dati Vam informaciju na vrijeme. Da li je umnjak ili ne teško je reći jer prema opisu da mogao bi biti ali koliko Vi imate godina? Umnjaci rastu dugo ali ne u kontinuiranom slijedu a pogotovu ako je situacija takova da ne mogu niknuti bez zapreke.
Kapi od žalfije da a svakako i ispirati cijela usta mućkanjem s vodom i nekoliko kapi žalfije također je preporučljivo.
No za stvarno rješenje treba odrediti uzrok i u svakom slučaju posjetiti stomatologa...
Srdačan pozdrav

Aleksandar Gulin, dr.stom.