Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

visestruka upotreba intermaksilarnih gumica

sara_86

ortodont mi je rekao da ne bacam intermaksilarne gumice vec da ih spremam u kutijicu i, kad potrosim ove koje sad imam, da PONOVO stavljam te koristene! to mi je vrlo nehigijenski i zanima me da li je to normalno. unaprijed hvala!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Nikako ne preporučam ponovno korištenje intermaksilarnih gumica, dapače slažem se i da je nehigijenski a i nedovoljno učinkovito... preporučam ih mijenjati i ćešće nego druge koelge. Dakle moja preporuka je skinuti ih prije nekog velikog obroka npr. doručka , ručka ili večere i nakon svakog glavnog obroka predlažem staviti nove gumice.. što ispada otprilike 3 puta dnevno...