Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

alergija

mama_ivana

Poštovani,
trebala bih savjet. Nakon ugrađenih zubnih implantanata pojavila se jaka reakcija oko usana, intenzivno crvenilo i natečenost. Stomatolog je pretpostavio da se radi o jakoj alergijskoj reakciji na nikal. Nakon toga impantanti se izrađeni od novog materijala, međutim reakcija se ponovno pojavila. Crvenilo i natečenost su jednakog intenziteta. Što raditi?
Unaprijed hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovna,

Implantati su nadomjeci korijena zuba koji su izrađeni od titana i ne sadrže nikal.
Mislim da se kod Vas radi o krunicama.
Kako bi se egzaktno utvrdilo na što je netko alergičan, potrebno je napraviti alergološko testiranje.

Vi recimo možete biti alergični na neki sastojak cementa kojim je rad cementiran, pa vrsta materijala iz kojeg je napravljen uopče nije bitna, ako se stalno cementira istim cementom.