Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

cirkonska krunica

dominikanka

Poštovani,
radila sam cirkonske krunice na jedincama. Zanima me da li je moguće da ispadnu, da popusti "cement" ili da se nešto dogodi da ispadnu? Nisam imala problema do sada s njima, ali mi je stalno strah da se to ne bi dogodilo.
Unaprijed hvala na odogovru

Dr. sc. Davor Illeš, dr. med. dent.

Poštovana, iako je vjerojatnos malena uvijek je moguće da se krunica odcementira, naručio ako je izložite vlačnom opterećenju - odnosno npr. karamelama ili žvakaćama (npr. bronhi), no kao što sam već rekao to je relativno rijetka komplikacija. Ako se to ipak dogodi navedeno stanje nije teško sanirati, a kao prvu pomoć moguće je upotrijebiti lijepilo za proteze koje je moguće nabaviti gotovo u svakoj ljekrani. Srdačan pozdrav