Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Čišćenje mosta

Rogue

Poštovani,

Prije dva mjeseca sam stavila zubni most. Od stomatologa sam dobila upute da češće čistim zube. Kasnije sam čitala da je potrebno čistiti područje ispod mosta. Da li je to istina? Ja sam mislila da je taj srednji zub zaljepljen za desni. Uostalom kako da tamo provucem konac, cini mi se kao da nema prostora da provucem konac?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Potrebno je čistiti područje ispod mosta. Tjelo mosta nije zaljepljeno za desni.
To se može raditi pomoću posebnog konca koji se zove superfloss ili pomoću interdentalne četkice ili pomoću tuša za usta.

TheMissTea

Doktore,
Imam problem sa krvarenjem desni.
Pocela sam da koristim interdentalnu cetkicu svako vece, plus tecnost za ispiranje usta. U pocetku je dosta krvarilo, a sada sve manje. Da li tako mora krvariti ili sta nepravilno radim?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Krvarenje zubnog mesa je znak upale.
Nakon početka korištena interdentalnih četkica, potreban je protok od barem 3 tjedna kao bi krvarenje prestalo.