Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Ciscenje zubnog kamenca i amalgamske plombe u trudnoci

AniSar

Postovani,
Molim Vas recite mi postoji li mogucnost da se osteti plomba prilikom skidanja zubnog kamenca? Naime u 8 mj sam trudnoce, imam tri amalgamske plombe. Kada sam dosla kod stomatologa zamolila sam da ne cisti oko zuba sa amalgamskim plombama jer se bojim da se ne osteti plomba i ziva ne naskodi djetetu. Medjutim stomatolog mi je rekao da ne trebam da brinem ali eto ja se opet brinem pa Vas molim i za Vase misljenje.
Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
Nema potrebe za brigom. Živa u Amalagamu je u vezanom obliku i u ni jednoj situciji ne može uči u organizam u obliku u kojem je štetna.